"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bitcoin 2018 ve 2020

Aşağıda 2018 yılında tam Bitcoindeki çöküş başlamadan önce yaptığım bir yorumu göreceksiniz. Esasen yaşı 40’ı geçip saçları grileşince birazcık piyasa tecrübesi olan birazcık hayat tecrübesi olan birinin nacizhane görüşleri bunlar ve emin olun hayat tekrardan ibaret çünkü insanlar aynı hataları yapmaya devam ediyorlar. Ve yine çünkü her şey ekonomi.

20 Aralık 2018
Bitcoin @ cnntürk

Bu kadar paranın basıldığı bir dünyada Amerika başta olmak üzere tüm merkez bankaları ekonomik durgunluğa karşı savaşırken enflasyon kaçınılmaz .

Dolar hegomanyasına karşı giderek yükselen sesler ticaret savaşları ile birlikte dünya ekonomisini daha da aşağı çekiyor. Aşağıda IMF başkanı iken Avrupa Merkez Bankası başkanı olduğunda kripto paralar konusunda çalışacağını söyleyen Kristin Lagarde’ın bir demeci var .

Benim düşüncem de Lagarde’ın IMFye başkanı olarak seçilmesine karar veren Amerika nın Amerikan Doları’na karşı oluşan tepkileri dindirecek dünya ekonomik sisteminde yeni bir pazarlama ürünü olan dijital parayla hegemonyasına devam etmeyi hedeflediği.

Eski IMF yeni ECB Başkanı Lagarde ve Kripto paralar

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkan adayı ve Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanı Christine Lagarde, 4 Eylül’de yaptığı açıklamada merkez bankalarının ve finansal denetimcilerin tüketicileri korurken aynı zamanda kripto para gibi yeniliklere de açık olmaları gerektiğini belirtti.

Değişim fırsattır

Lagarde, Cointelegraph ile paylaşılan IMF basın bülteninin açılış konuşmasında, Avrupa Parlamentosu Ekonomi ve Para İşleri Komitesine merkez bankalarının ve mali denetimcilerin değişimin sunduğu fırsatlara açık olması gerektiğini söyledi. 

Lagarde’nin açıklaması şu şekilde:

“Yeni teknolojiler söz konusu olduğunda, buna dijital para birimleri de dahil, finansal istikrar, gizlilik veya cezai faaliyetler açısından risklere karşı dikkatli olmak ve teknolojiyi kamu yararına yönlendirmek için uygun mevzuatların uygulanması sağlamak gerekiyor. Fakat aynı zamanda yenilikten doğan daha geniş sosyal faydaları da yakalamak ve bunların gelişimine izin vermek de gerekli.”

Lagarde’nin vaatleri

Lagarde ek olarak ECB başkanı seçilirse, kurumun yetki ve çevikliğine, kapsayıcılığına ve çeşitliliğine öncelik vereceğine söz verdi. Tüm bunların kurumların hızla değişen çevreye derhal adapte olduğundan emin olunarak yapılacağını da belirtti.

Cointelegraph’ın Şubat ayında bildirdiği üzere, Lagarde, kripto paraların mevzuata tabi tutulmalarının “kaçınılmaz” ve uluslararası düzeyde gerekli olduğunu iddia etmişti. 

Ayrıca Nisan ayında, blockchain yenilikçilerinin “geleneksel finans dünyasını salladığını” ve sektördeki oyuncular üzerinde net bir etkisi olduğunu söylemişti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: